Трага: Дома I Циклус Студентски пракси Оглас за практикантска работа во ОКТА

Оглас за практикантска работа во ОКТА

Рок на аплицирање: до 20.03.2017

okta_logo.png

СООПШТЕНИЕ

ОКТА објавува конкурс за практикантска работа во соработка со

Факултет за електротехника и информациски технологии – Скопје

Услови за аплицирање:

1. Студентот да биде во завршна година на студии од прв циклус или студент од втор циклус студии.
  2. Студентот да биде од некој од следниве смерови: Електроенергетика, автоматизација и обновливи извори на енергија; Електроенергетика, управување и менаџмент; Електроенергетски системи.
  3. Студентот да има солидно познавање на Англиски јазик.
  4. Студентот да има познавање на компјутерски вештини - Microsoft Office.

Времетраење на пракса:

Практикантот ќе биде континуирано присутен на пракса во ОКТА, во временски период од 3 месеци, со полно работно време, почнувајќи од 03.04.2017год.

Обврска на практикантот:

• да достави потполнет документ за упатување на пракса од факултетот испечатен на официјалниот меморандум од факултетот и заверен со потпис и печат од студентската служба.
  • континуирано да води дневник за текот на праксата.
  • задолжителна редовност во компанијата за периодот на пракса.

Обврска на компанијата:

• да му обезбеди ментор на практикантот.
  • да му обезбеди храна и превоз на практикантот за целото времетраење на праксата.
  • да му издаде потврда за остварена пракса на студентот со потпис од овластено лице и печат од компанијата, заверена со архивски број.

Сите кандидати е потребно да испратат CV и копии од документи и уверенија кои потврдуваат дека кандидатот ги исполнува условите, на следниот контакт okta_career@helpe.gr .

Избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју во просториите на ОКТА, по што ќе се направи финален избор на кандидати и ќе се потпише Договор за соработка со избраниот кандидат.

Огласот е отворен најдоцна до 20.03.2017 год.