Лични алати
Пријави се
Трага: Дома

Факултет за електротехника и информациски технологии

sp2017.gifПромоција на дипломирани и магистрирани студенти 2018

Pokana_promocija2018_pokana07.06.2018v.2.jpg


ФЕИТ ОТВОРИ ЦЕНТАР ЗА ТРАНСФЕР НА ТЕХНОЛОГИИ И ИНОВАЦИИ

logoINNOFEIT.jpg

 

Факултетот за електротехника и информациски технологии при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје, денеска, ги отвори вратите на новиот Центар за трансфер на технологии и иновации – ИНОФЕИТ.

Повеќе...


Конкурс за запишување студенти на прв циклус студии на Факултетот за електротехника и информациски технологии во учебната 2018/2019 година


КОНКУРС ВО РАМКИ НА ПРОГРАМАТА ЕРАЗМУС+

erasmus.png

Во рамки на програмата ЕРАЗМУС+ K103 на Европската комисија, Универзитетот „Св. Кирил и Методиј” распишува конкурс за доделување стипендии за студенти и наставен кадар за студиски престој на високообразовните институции во ЕУ.


ФЕИТ со прво место за прототип на паметна табла

Тим студенти од Факултетот за електротехника и информациски технологии освои прво место на меѓународниот натпревар „EBEC Challenge Balkan“, што се оддржа во Ниш, Србија во организација на „Board of European Students of Technology“ (БЕСТ).

Повеќе...


ITU Centre of Excellence elearning курс: „Future Broadband Internet Access“, 29 мај – 25 јуни 2018

ITU_Academy_logo.png

International Telecommunication Union (ITU) Centre of Excellence (CoE) на ФЕИТ во Скопје организира elearning курс на тема „Future Broadband Internet Access” 29 мај до 25 јуни 2018 година, во рамките на ITU Centre of Excellence мрежата за регионот на Европа.

Повеќе...


Прва награда за ФЕИТ на натпреварот ICAMES во Истанбул

Петмина студенти од Факултетот за електротехника и информациски технологии освоија прво место на натпреварот ICAMES 2018 (International Cultural and Academic Meeting of Engineering Students), организиран од Универзитетот Богазичи во Истанбул.

Повеќе...


logo_evnelemmepso.png

КОНКУРС ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СТИПЕНДИИ ЗА СТУДЕНТИТЕ ОД ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТСКИТЕ СТУДИСКИ ПРОГРАМИ ЗАПИШАНИ ПО ПРВПАТ ВО УЧЕБНАТА  2017/2018 ГОДИНА ОД  ЕЛЕМ, ЕВН И МЕПСО

Повеќе...


ФЕИТ и М-НАВ ќе доедуцираат кадри за потребите на воздухопловната индустрија

Факултетот за електротехника и информациски технологии ќе соработува со Акционерското друштво во државна сопственост за вршење на дејноста давање услуги во воздупловната навигација „М-НАВ“ и доедукација на кадри за потребите на воздухопловната индустрија.

Повеќе...


Нова студиска програма на англиски јазик од втор циклус студии

Од учебната 2017/2018 година се воведува нова студиска програма на англиски јазик од втор циклус студии на Факултетот за електротехника и информациски технологии при Универзитетот Св. Кирил и Методиј во Скопје со наслов Wireless and Mobile Communications.

Повеќе...

Презентација на ФЕИТ

Prezentacija_na_FEITdekemvri2017_m.jpg

ISO 9001:2008

Календар
јуни
« јуни 2018 »
повтсрчепесане
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930